Parmak Protezi Çözümleri

Kozmetik Parmak Protezi
Estetik olarak kaybedilen parmağı tamamlamak amacı ile kullanılır, genellikle silikon materyalden üretilen parmak protezleri leke tutmaz. Oje sürülebilir, tüy ilave edilebilir. Sağlıklı tarafa yakın bir görünüm elde edilir.

Hareketli Parmak Protezi

Fonksiyonel olarak kaybedilen parmağın işlevlerini ele geri kazandırmak amacı ile kullanılır. Amerikan Point Desing firması tarafından titanyum materyalden üretilmiştir. Mekanik olarak hareket eder. Firmamız uygulama konusunda Türkiye’de tek yetkilidir. Suya dayanıklıdır. Akıllı telefon kullanmaya imkan tanır. Kişiye özel olarak üretilen protez sisteminde farklı uzunluklarda parmaklar mevcuttur.

Parsiyel El Protezi

Estetik olarak kaybedilen parmakları veya elin bir kısmı tamamlamak amacı ile kullanılır, genellikle silikon materyalden üretilen parmak protezleri leke tutmaz. Oje sürülebilir, tüy ilave edilebilir. Sağlıklı tarafa yakın bir görünüm elde edilir. Parmaklar pasif olarak hareket edebilir.

Silikon Parmak protezi örnekleri için; www.silikonprotez.com

I-digits Quantum

Myoelektrik / Biyonik Parmak  – Parsiyel El Protezi

Kavrama, bükme ve tutma özelliklerine sahip olan I-Digits protezi eldeki kısmi kayıp görülen durumlarda elektronik olarak normal bir el işlevine yakın fonksiyonu sağlamak amacı ile uygulanmaktadır. Aşağıdaki el / parmak kaybı durumunda uygulanabilir.

Kullanıcı bir mobil uygulama ile 20 farklı kavrama tipinden 12 tanesini protezine aktarabilir istediği zaman değiştirebilir. Kas gücü ile parmaklarının açılma ve kapanma hızını ayarlayabilir, kavrama gücünü kontrol edebilir.